Brak wyników

Narzędzia diagnozy i terapii zaburzeń SI w pracy z pacjentem neuroróżnorodnym

Testy EASI, badania neurobiologiczne, techniki manualne i narzędzia pracy z dzieckiem  z ADHD i spektrum autyzmu

8 CZERWCA 2024

wersja stacjonarna
error LIMIT MIEJSC!
Airport Hotel Okęcie (ul. Komitetu Obrony Robotników 24, 02-148 Warszawa)
wersja online
Platforma targowa + 7 dni dostępu do nagrania
Do rozpoczęcia konferencji pozostało:
 
8 czerwca 2024

Kongres

9:00-16:00

 

Warsztaty

16:30-18:30

Tylko podczas tegorocznej edycji!

Eksperci omówią najnowsze narzędzia diagnostyczne, takie jak testy percepcji sensorycznej EASI oraz ich znaczenie w diagnozowaniu zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci. W szczególności skupią się na neurobiologicznych aspektach zaburzeń SI w kontekście spektrum autyzmu, prezentując aktualne doniesienia naukowe. Podczas konferencji prelegenci pokażą także, jak skutecznie wykorzystać techniki manualne w terapii sensorycznej oraz przybliżą temat rozwoju psychofizycznego, w którym integracja sensoryczna odgrywa kluczową rolę. Konferencja będzie doskonałą okazją do zdobycia praktycznych umiejętności w tworzeniu spersonalizowanych planów terapeutycznych dla pacjentów, uwzględniających różnorodne aspekty zaburzeń.

Patronat

Podczas tegorocznej edycji!

  • 4 bloki tematyczne + 2 warsztaty pokonferencyjne
  • Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami
  • Sesje Q&A z najlepszymi ekspertami-praktykami
  • E-book Sensozabawy - 30 stron, na których znajdziecie propozycji zabaw z wykorzystaniem elementów terapii integracji sensorycznej
  • Strefa targowa, w której zapoznasz się z nowatorskimi pomocami terapeutycznymi

DOWIEDZ SIĘ, JAK WYKORZYSTYWAĆ W PRAKTYCE WIEDZĘ Z DZIEDZINY SI, ABY PROWADZIĆ SKUTECZNĄ TERAPIĘ!

Prelegenci

dr
Mirosława Bloch
Pedagog specjalna, fizjoterapeutka, specjalistka w dziedzinie diagnozy i terapii SI.
dr
Alicja Puścian
Neurobiolożka behawioralna.
Katarzyna Czech
Magister Fizjoterapii. Nauczyciel Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Fizycznego.
Monika Perkowska
Psycholog dziecięcy i psychoterapeuta.
Ewelina Bagińska
Absolwentka fizjoterapii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym oraz terapeutka integracji sensorycznej.

TOP TEMATY KONFERENCJI

Nowe testy diagnostyczne zaburzeń procesów sensorycznych

Badania z zakresu neurobiologii na temat zaburzeń integracji sensorycznej u osób neuroróżnorodnych

Interdyscyplinarne podejście do terapii - wykorzystanie różnorodnych technik manualnych w codziennej pracy terapeuty SI

Program konferencji

Konferencja 9:00-16:00

BLOK DIAGNOSTYCZNY
schedule
90 minut
Najnowsze testy do diagnozowania zaburzeń procesów integracji sensorycznej. Czym charakteryzują się testy percepcji sensorycznej EASI?
zdjęcie prelegenta

dr Mirosława Bloch

Odkryj najnowsze narzędzia diagnostyczne zaburzeń integracji sensorycznej na panelu prowadzonym przez dr Mirosławę Bloch. Poznaj testy EASI, precyzyjnie oceniające różne aspekty percepcji sensorycznej u dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Przeanalizuj studia przypadku, które prezentuje indywidualne podejście w diagnozie pacjentów.

Pedagog specjalna, fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej

  • Nowoczesne narzędzia diagnostyczne - testy zaburzeń integracji sensorycznej EASI, jako innowacyjne narzędzie, które pozwala na precyzyjną ocenę różnych aspektów percepcji sensorycznej.
  • Badanie percepcji sensorycznej, reaktywności sensorycznej, posturalnej/wzrokowej/obustronnej integracji i praksji z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi diagnostycznych u dzieci w wieku 3-12.
  • CASE STUDY: Kompleksowa ocena i indywidualne podejście w procesie diagnozowania pacjenta za sprawą innowacyjnych testów
  • SESJA Q&A poświęcona konkretnym przypadkom
BLOK NEUROBIOLOGICZNY
schedule
45 minut
Indywidualizacja w TERAPII  autyzmu: podejście oparte na najnowszych odkryciach neuronauki
zdjęcie prelegenta

dr Alicja Puścian

Współczesna psychiatria zmierza ku indywidualizacji terapii zaburzeń neurorozwojowych, w tym autyzmu, skupiając się na unikalnych objawach konkretnych pacjentów, raczej niż na uogólnionym podejściu. Najnowsze badania neuronaukowe pokazują bowiem, że taka sama dysfunkcja neuronalna może wywoływać różne objawy, a jednocześnie identyczny objaw może mieć różne przyczyny biologiczne. Z tego punktu widzenia zindywidualizowana terapia odgrywa kluczową rolę, uwzględniając indywidualne potrzeby i specyficzny kontekst funkcjonowania każdej osoby z autyzmem.

Neurobiolożka behawioralna

  • NEURO NEWS: Neurobiologia a zrozumienie autyzmu - najnowsze odkrycia z zakresu neurobiologii w kontekście zaburzeń integracji sensorycznej u jednostek neuroróżnorodnych.
  • NEURO NEWS: Jak różnorodne procesy neurologiczne wpływają na doświadczenia sensoryczne i zachowania społeczne u osób w spektrum autyzmu?
  • NEURO NEWS: Perspektywa przyszłościowa - jakie kierunki badań są obecnie rozwijane, które mogą mieć znaczenie dla dalszego rozumienia i terapii oraz wspomagania osób neuroróżnorodnych z zaburzeniami integracji sensorycznej?
  • SESJA Q&A poświęcona konkretnym przypadkom
BLOK FIZJOTERAPEUTYCZNY
schedule
90 minut
Efektywne wykorzystanie technik manualnych w gabinecie terapeuty integracji sensorycznej
zdjęcie prelegenta

Katarzyna Czech

Poznaj skuteczne techniki manualne w terapii integracji sensorycznej z Katarzyną Czech, doświadczoną fizjoterapeutką. Dowiedz się, jak praktycznie stosować techniki w terapii pacjentów z zaburzeniami integracji sensorycznej. Poznaj różnorodność metod, takich jak masaż wisceralny, terapia punktów spustowych czy masaż powięziowy. Poznaj strategie dostosowań technik manualnych do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Fizjoterapeutka i terapeutka integracji sensorycznej

  • Praktyczne podejście do terapii integracji sensorycznej z wykorzystaniem technik manualnych w codziennej praktyce terapeutycznej - jakie techniki manualne można zastosować w pracy z pacjentem z zaburzeniami integracji sensorycznej?
  • Różnorodność technik manualnych: masaż wisceralny, terapia punktów spustowych, masaż powięziowy, masaż funkcyjny jako kompleksowy zestaw narzędzi terapeutycznych
  • CASE STUDY: Dostosowanie technik manualnych do potrzeb pacjenta z zaburzeniami integracji sensorycznej
  • SESJA Q&A poświęcona konkretnym przypadkom
BLOK PSYCHOLOGICZNY
schedule
90 minut
Integracja sensoryczna w rozwoju psychofizycznym dziecka
zdjęcie prelegenta

Monika Perkowska

Odkryj istotę integracji sensorycznej w rozwoju dziecka z Moniką Perkowską, psychologiem dziecięcym. Poznaj wpływ trudności sensorycznych na adaptację, relacje społeczne i rozwój emocjonalny. Konkretne studia przypadków pokażą, jak wspierać dzieci z różnymi trudnościami, np. z ADHD czy w spektrum autyzmu. Przeanalizujemy, jak odróżnić zaburzenia emocjonalne od problemów integracji sensorycznej.

Psycholog dziecięcy i psychoterapeuta

  • Znaczenie funkcjonowania układu sensorycznego dla rozwoju dziecka. Jak trudności z przetwarzaniem bodźców sensorycznych mogą wpływać na jakoś życia dziecka? - adaptacyjność, relacje społeczne, rozwój emocjonalny i poznawczy.
  • CASE STUDY: Jak wspierać dzieci neuroróżnorodne? Czym charakteryzują się trudności emocjonalne dzieci w spektrum autyzmu, z ADHD i z dysleksją? Co terapeuta integracji sensorycznej powinien wiedzieć, aby efektywnie prowadzić diagnozę i terapię dziecka z neuroróżnorodnego?
  • CASE STUDY: Zaburzenia integracji sensorycznej czy zaburzenia emocjonalne? Jak zdiagnozować powody zachowań agresywnych lub autoagresywnych? Masturbacja dziecięca - norma czy problem rozwojowy?
  • SESJA Q&A poświęcona konkretnym przypadkom

Warsztaty pokonferencyjne
16:30-18:30

 
Ewelina Bagińska
WARSZTAT 1
 2 godziny

Terapia procesów integracji sensorycznej u dziecka z niepełnosprawnością ruchową

Podczas dwugodzinnego warsztatu zwrócimy uwagę na temat terapii integracji sensorycznej u dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Poznasz sposoby dostosowania terapii do możliwości ruchowych pacjenta. Warsztat skupi się na integrowaniu technik terapeutycznych z zakresu integracji sensorycznej, ruchowej, poznawczej i emocjonalnej, prezentując holistyczne podejście do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową. Poprzez studia przypadków uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki i narzędzia terapeutyczne przydatne podczas pracy z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową.

Fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej

  • Dostosowanie terapii do możliwości ruchowych - pobudzenie analizatorów zmysłowych poprzez bodźce sensoryczne, które są dostępne i możliwe dla dziecka z niepełnosprawnością ruchową.
  • Wspieranie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością ruchową - jak łączyć techniki terapeutyczne z zakresu integracji sensorycznej z terapią ruchową, poznawczą i emocjonalną. Jak wprowadzić holistyczne podejście terapeutyczne do codziennej pracy terapeuty SI?
  • CASE STUDY: Omówienie konkretnych przypadków oraz wykorzystanych ćwiczeń podczas pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością ruchową (np. pacjent z mózgowym porażeniem dziecięcym)
  • SESJA Q&A poświęcona konkretnym przypadkom
Warsztat online
 Zapisy otwarte
Warsztat stacjonarny
 Zapisy otwarte
Katarzyna Czech
WARSZTAT 2
 2 godziny

Wspomaganie psychoruchowe niemowląt w gabinecie terapeuty integracji sensorycznej

Podczas dwugodzinnego warsztatu uczestnicy zapoznają się z tematem wspomagania psychoruchowego niemowląt. Skupimy się na wczesnej interwencji sensorycznej i przedstawimy praktyczne metody stymulacji zmysłów i motoryki przy wykorzystaniu bodźców sensorycznych od najwcześniejszych etapów życia. Poruszymy temat dostosowania technik do potrzeb niemowlaka (m.in. delikatne manipulacje, stymulację zmysłów i różnorodne ćwiczenia z teksturami i dźwiękami).

Fizjoterapeutka, terapeutka integracji sensorycznej

  • Wczesna interwencja sensoryczna, czyli wspomaganie psychofizyczne od wczesnych etapów życia. Metody stymulowania zmysłów oraz wspieranie zdolności motorycznych poprzez oddziaływanie na konkretne bodźce sensoryczne.
  • Dostosowanie technik wspierania przetwarzania sensorycznego do potrzeb niemowląt - delikatne manipulacje, stymulowanie zmysłów, zabawy teksturami i dźwiękami.
  • CASE STUDY: Konkretne przypadki niemowląt oraz ćwiczenia i stymulacje wspierające rozwój psychoruchowy dziecka do 1 roku życia.
  • SESJA Q&A poświęcona konkretnym przypadkom
Warsztat online
 Zapisy otwarte
Warsztat stacjonarny
 Zapisy otwarte

Co wyróżnia nasze wydarzenie?

 
WARSZTATOWY CHARAKTER

Eksperci pokażą wypracowane przez lata metody diagnostyczne i terapeutyczne na konkretnych przypadkach zaburzeń, pod ich okiem przećwiczysz metody pracy takie jak m.in. komunikacja inkluzywna, TUS, które wdrożysz do swojej praktyki

 
EKSPERCI-PRAKTYCY Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM

Podczas Kongresu swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem wynikającym z długoletniej praktyki terapeutycznej podzielą się m.in.: dr Alicja Puścian, dr n. med. i zdr. Mirosława Bloch, dr Ewa Bartelmus, Paulina Zawadzka, Agnieszka Lemańska. Dostarczymy Państwu najnowszą wiedzę w oparciu o praktykę wielu specjalistów!

 
NIESZABLONOWY ZAKRES ZAGADNIEŃ

Eksperci zainspirują do poszerzania horyzontów i w szerokiej perspektywie przedstawią aktualne podejście do diagnozy i terapii wprost z gabinetu – ze szczególnym uwzględnieniem pracy z dziećmi z ASD.

 
DIAGNOZA I TERAPIA DZIECKA W ASD W PRZEŁOŻENIU NA REALIA PRACY GABINETU

Łączymy naukę z praktyką i pokazujemy, które metody działają i jak uniknąć błędów terapeutycznych. Podczas wykładów dowiesz się m.in. z jakich narzędzi diagnostycznych korzystać podczas procesu diagnostycznego dziecka w spektrum autyzmu.

 
PUNKTY EKSPERCKIE I NETWORKING TERAPEUTYCZNY

Dajemy uczestnikom wyjątkową okazję do networkingu – wymiany doświadczeń ze specjalistami z różnych obszarów zarówno w trakcie sesji Q&A, jak i w wydzielonych punktach eksperckich, dbając jednocześnie o Twój well-being pomiędzy wykładami.

 
STREFA RELAKSU W „SENS ZONE” i PAKIET DODATKOWY

Podczas każdej przerwy zapraszamy Cię do korzystania z naszej strefy relaksu, w której posłuchasz ćwiczeń z obszaru mindfulness oraz technik regulacji emocji oraz zapoznasz się z nowatorskimi pomocami terapeutycznymi w dedykowane strefie targowej.

PREZENT!

E-book Sensozabawy - 30 stron, na których znajdziecie propozycji zabaw
z wykorzystaniem elementów terapii integracji sensorycznej

Sensozabawy to podręcznikowy poradnik sprawdzający się w edukacji przedszkolnej i domowej. Propozycje zabaw są bardzo urozmaicone, wpływają na motorykę dziecka, pobudzają je do działania, kreatywnego myślenia i pomagają rozumieć wszystkie barwy uczuć. Zawierają także informacje, jakie efekty rozwojowe powinno osiągnąć dziecko i wskazówki dotyczące ich pogłębiania. Liczne ilustracje i ćwiczenia z przyjemnością zaangażują do zabawy dzieci nieśmiałe i nadpobudliwe ruchowo, uwzględniając indywidualny charakter czy potrzeby dziecka.

* Materiał otrzymasz do 14 dni po wydarzeniu.

Dodatkowo na uczestników wydarzenia stacjonarnego czekają:

PUNKTY EKSPERCKIE I NETWORKING TERAPEUTYCZNY

Dajemy uczestnikom wyjątkową okazję do networkingu – wymiany doświadczeń ze specjalistami z różnych obszarów zarówno w trakcie sesji Q&A, jak i w wydzielonym punkcie eksperckim, dbając jednocześnie o Twój well-being pomiędzy wykładami.

STREFA TARGOWA

Podczas każdej przerwy zapraszamy Cię do korzystania z naszej strefy targowej, w której zapoznasz się z nowatorskimi pomocami terapeutycznymi.

KONKURS Z ATRAKCYJNYMI NAGRODAMI

Pomóż nam tworzyć jak najlepsze wydarzenie dla Naszych uczestników! Wypełnij ankietę, podziel się swoimi pomysłami na tematy, a będziesz miał szansę na zdobycie upominku.

Kto powinien wziąć udział?

Do udziału w kongresie zapraszamy w szczególności terapeutów SI, którym zależy na udoskonaleniu swojego warsztatu pracy w zakresie diagnozy i terapii dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej w interdyscyplinarnym ujęciu. Z prezentowanych przykładów, skorzystają też nauczyciele, pedagodzy, logopedzi, fizjoterapeuci oraz pedagodzy prowadzący zajęcia usprawniające integrację sensoryczną z dziećmi, którzy poszukują ciekawych rozwiązań i narzędzi do wykorzystania w codziennej pracy z pacjentami.

Kup bilet

Weź udział w konferencji

Do wydarzenia pozostało:
 

Ilość miejsc ograniczona!

Bilet na Konferencję
forma: Online
  • Udział we wszystkich panelach konferencji bez wychodzenia z domu
  • Profesjonalny, imienny Certyfikat potwierdzający udział w Konferencji
już od
już od zł brutto
 
Bilet na Konferencję
forma: Stacjonarna
  • Udział we wszystkich panelach konferencji na żywo w Warszawie
  • Profesjonalny, imienny Certyfikat uczestnictwa
już od
już od zł brutto
 
Pełne wersje biletów z warsztatami znajdziesz w zakładce Weź udział »

Masz już bilet na Kongres, ale nadal nie masz biletu na warsztaty?
Nic straconego!

Zaloguj się na swoje konto i dokup wybrany przez siebie warsztat!

Dlaczego organizowane

przez nas wydarzenia są najlepsze?

 
WARSZTATOWY CHARAKTER

Eksperci pokażą wypracowane przez lata metody diagnostyczne i terapeutyczne na konkretnych przypadkach zaburzeń, dzięki którym poznasz sprawdzone metody i techniki pracy z dzieckiem z zaburzeniami integracji sensorycznej

EKSPERCI-PRAKTYCY Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM

Podczas Kongresu swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem wynikającym z długoletniej praktyki terapeutycznej podzielą się m.in.: dr Mirosława Bloch, Katarzyna Czech, Monika Perkowska.
Dostarczymy Państwu najnowszą wiedzę w oparciu o praktykę wielu specjalistów!

NIESZABLONOWY ZAKRES ZAGADNIEŃ

Eksperci zainspirują do poszerzania horyzontów i w szerokiej perspektywie przedstawią aktualne podejście do diagnozy i terapii dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz najnowsze badania na temat zaburzeń przetwarzania bodźców w ujęciu neurobiologicznym.

DIAGNOZA I TERAPIA MAŁEGO DZIECKA W PRZEŁOŻENIU NA REALIA PRACY GABINETU

Łączymy naukę z praktyką i pokazujemy, które metody działają i jak uniknąć błędów terapeutycznych. Podczas wykładów dowiesz się więcej m.in. na temat najnowszych testów diagnostycznych, aktualnych badań z zakresu neurobiologii oraz wsparcia psychologicznego dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej.

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I WIEDZY

Nasza działalność przez lata rozwijała się podążając za trendami rynku oraz potrzebami klientów.
Wydawane przez nas tytuły są cenione przez szerokie grono specjalistów.
Wśród naszych czasopism i programów edukacyjnych znajdziesz między innymi:

 

Weź udział w kongresie, szczególnie jeżeli:

  • Chcesz poszerzyć wiedzę nt. konkretnych narzędzi diagnostycznych i terapeutycznych, metod oraz zestawów technik umożliwiających indywidualne podejście w pracy z pacjentem z zaburzeniami integracji sensorycznej
  • Interesuje Cię przede wszystkim praktyczne podejście, potwierdzone długoletnim doświadczeniem ekspertów – konkretne przypadki małych pacjentów, techniki służące sprostaniu wyzwaniom relacyjnym, technicznym i merytorycznym w pracy z dzieckiem z zaburzeniami integracji sensorycznej
  • Chcesz stworzyć indywidualny plan terapii dla konkretnych przypadków ze swojego gabinetu i dobrać metody m.in. z technik manualnych pracy rekomendowane przez specjalistów, aby mieć pewność powodzenia terapii
  • Chcesz uniknąć błędów terapeutycznych w pracy z dziećmi z zaburzeniami przetwarzania bodźców sensorycznych – wymieniając swoje spostrzeżenia i weryfikując wątpliwości nie tylko z prelegentami, ale i innymi uczestnikami kongresu.
  • Szukasz inspiracji do natychmiastowego wykorzystania w gabinecie – metod terapii, ćwiczeń, technik, zweryfikowane w codziennej pracy innych terapeutów! Dzięki formule kongresu >> Zobacz – Zapytaj – Wdrażaj, wprowadzisz je od ręki!

Partnerzy

Kontakt

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.

Współpraca i reklama
Adrianna Białas
tel. kom.: 570 559 716 wyślij e-mail